АМКУ оштрафував п’ятьох виробників «молочки» на 30 млн грн за недобросовісну конкуренцію

Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

«Антимонопольний комітет України починає приймати рішення у справах, які були розпочаті після масштабного дослідження масла солодковершкового. Підтверджено, що багато виробників молочної продукції насправді вводили в оману споживачів та пропонували їм підробки у красивій обгортці.» – йдеться в повідомленні.

Комітетом виявлено ряд недобросовісних виробників, які виготовляли суміші з невідомими складниками та при цьому називали продукт «маслом». В деяких випадках вміст немолочних та рослинних жирів сягав 90-100%. Подібне «немасло», окрім продажу у магазинах та на оптових ринках, постачалось через систему публічних закупівель у школи, дитсадки, інтернати, лікарні. Тож йдеться не лише про недобросовісну конкуренцію і неповагу до споживача, а й про загрозу здоров’ю людей.

Таким чином рішеннями АМКУ були накладені штрафи на таких недобросовісних виробників:

  • ТОВ «Богодухівський молзавод» (Харківська обл.) – 20,6 млн грн
  • ТОВ «Малороганський молочний завод» (Харківська обл.) – 4,4 млн грн
  • ТОВ «Гайсинський молокозавод» (Вінницька обл.) – 3,6 млн грн
  • ПП «Сімол» (Київська обл.) – 1 млн грн

На жаль, не лише вищезгадані суб’єкти господарювання фальсифікували молочну продукцію. Комітет завершує розгляд справ по іншим виробникам, порушники будуть притягнуті до відповідальності за порушення конкурентного законодавства.

АМКУ впевнений, що українські споживачі мають право робити свідомий вибір і, бажаючи купити масло вершкове, дійсно отримуватимуть справжню високоякісну молочну продукцію. А добросовісні виробники масла не будуть нести збитки через наявність на полицях магазинів «немасла», виготовленого недоброчесними конкурентами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я