Туреччина пропонує провести чотиристоронні переговори за участю Росії, Азербайджану і Вірменії з питання врегулювання конфлікту в Нагірному Карабаху.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна” з посиланням на турецьке телебачення.

“Оскільки Росія знаходиться на стороні Вірменії, а ми, Туреччина, підтримуємо Азербайджан, давайте зустрінемося вчотирьох, щоб обговорити рішення цих проблем”, — заявив в ефірі телебачення представник турецького президента Ібрагім Калин.

Нині переговорний процес триває за посередництва Мінської групи ОБСЄ, створеної в 1992 році для пошуку шляхів мирного врегулювання нагірно-карабаського конфлікту. До неї входять Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Німеччина, Італія, Швеція, Фінляндія і Туреччина. Співголовами групи є Росія, Франція і США.


Міноборони Азербайджану 27 вересня вранці заявило про початок військової операції на всій лінії зіткнення в зоні карабаського конфлікту. За даними відомства, проводиться “контрнаступальна операція” у відповідь на провокації з вірменської сторони. Зі свого боку, Вірменія заявила про напад на невизнану Нагірно-Карабаську республіку (НКР) з боку Азербайджану. Бойові дії в зоні конфлікту тривають, сторони несуть втрати в живій силі і техніці.

9 жовтня голови МЗС Вірменії і Азербайджану за підсумками багатогодинних переговорів у Москві домовилися про припинення вогню з полудня 10 жовтня. Військові відомства Вірменії та Азербайджану того ж дня почали обмінюватися звинуваченнями в недотриманні домовленостей і нанесенні ударів в зоні карабаського конфлікту.


Азербайджан на початку 1990-х років втратив контроль над територією Нагірного Карабаху і семи районів у результаті конфлікту з вірменським населенням регіону та Вірменією. Режим припинення вогню між Вірменією і самопроголошеною Нагірно-Карабаською республікою з одного боку і Азербайджаном з іншого боку був встановлений у травні 1994 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я