Україна разом з іншими зацікавленим сторонами упродовж 60 днів доопрацює отриманий від іранської сторони проєкт технічного звіту щодо обставин катастрофи літака Boeing 737 компанії “Міжнародні авіалінії України” і подасть до нього свої зауваження та пропозиції.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін в ефірі Громадського радіо, передає Укрінформ.

За його словами, українська сторона надзвичайно задоволена цим результатом, який коштував надзвичайної концентрації зусиль не тільки Україні, а й міжнародним партнерам по коаліції постраждалих держав – Канаді, Великій Британії, Швеції та Афганістану.

“Чому важливий технічний звіт? По-перше, він встановлює всі причини катастрофи. По-друге, саме на основі технічного звіту іранська сторона буде змушена виробити весь комплекс заходів з усунення прогалин і недоліків у системі забезпечення безпеки у небі над Іраном. По-третє, саме матеріали технічного розслідування ляжуть в основу кримінального провадження із притягнення до кримінальної відповідальності усіх причетних до цієї катастрофи посадовців. По-четверте, саме на основі результатів технічного розслідування значною мірою буде визначатися розмір компенсацій, які іранська сторона має сплатити родичам загиблих”, – сказав дипломат.

Водночас заступник міністра додав, що отриманий проєкт технічного звіту потребує доопрацювання з боку інших країн-учасниць розслідування, утому числі й США, як держави-виробника судна. Після цього Іран або врахує, або не врахує зауваження і пропозиції.

Що стосується довіри, об’єктивності й неупередженості іранського документа, то чиновник заявив, що не хоче поки коментувати це.  “Можу сказати, що до окремих етапів технічного розслідування долучалися представники всіх зацікавлених держав. У які висновки усе це вилилося, ми побачимо при аналізі цього документа”, – висловився Єнін.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я