В Євросоюзі розробляють міжнародний COVID-паспорт, за допомогою якого громадяни зможуть вільно пересуватися між країнами. Сьогодні Єврокомісія представила розроблений документ – цифровий зелений сертифікат.

Про це повідомляє прес-служба ЄК, передає РБК-Україна.

Що пропонує Єврокомісія

Цифровий зелений сертифікат буду видавати тим, хто вакцинувався, отримав негативний результат тесту або одужав від COVID-19. Документ планують запустити до літа.

Він буде доступний безкоштовно у цифровому або паперовому форматі офіційною мовою країни, що видала сертифікат, а також англійською.

Він буде включати QR-код для забезпечення безпеки і достовірності сертифіката.

В документі буде зазначено: ім’я, дата народження, дата видачі, інформація про вакцину/тест/одужання і унікальний ідентифікатор сертифіката.

Якщо якась із країн вимагатиме тест або карантин від тих, у кого є сертифікат, вона повинна повідомити Єврокомісію і всі інші країни і пояснити причини таких заходів.

Хто може отримати COVID-паспорт

Цифровий зелений сертифікат буде дійсний у всіх країнах ЄС відкритий для Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії, а також Швейцарії.

Документ також повинен видаватися громадянам ЄС та членам їх сімей, незалежно від їх національності.

Сертифікат також планують видавати і тим, хто не є громадянами країн ЄС.

Коли можуть скасувати COVID-сертифікат

Цифровий зелений сертифікат є тимчасовим заходом. Його дію буде призупинено, як тільки Всесвітня організація охорони здоров’я оголосить про закінчення міжнародної надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров’я, пов’язаної з COVID-19.

Які вакцини і тести будуть враховуватися

Як повідомляє ЄК, свідоцтва про вакцинацію повинні видаватися незалежно від типу препарату. Однак це зобов’язання буде обмежуватися вакцинами, які отримали дозвіл на продаж в ЄС. При цьому, окремі країни можуть приймати сертифікати і за іншими вакцинами.

Відзначимо, на даний момент в Європі дозволені такі вакцини:

BioNTech і Pfizer (з 21 грудня 2020 року),

Moderna (c 6 січня 2021 року),

AstraZeneca (з 29 січня 2021 року),

Janssen Pharmaceutica NV (з 11 березня 2021 року).

Що стосується тестів, слід використовувати тільки результати так званих тестів NAAT (включаючи тести RT-PCR) і експрес-тести на антигени.

Європейський союз запустить систему COVID-сертифікатів не тільки для тих, хто зробив щеплення, але і для тих, хто перехворів. Це дозволить відновити вільні поїздки.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Україна видаватиме міжнародне свідоцтво про вакцинацію проти COVID-19.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я