Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України підписала меморандум з компанією “Хуавей Україна” для співпраці у сферах кібербезпеки, кіберзахисту та телекомунікацій. Вашингтон заборонив американським компаніям співпрацю із Huawei за більшістю напрямків.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Держспецзв’язок глибоко цінує, що компанія світового рівня буде працювати з нами над проєктами у сфері безпеки інформації. Переконаний, що наша взаємодія зміцнить обороноздатність держави перед кіберзагрозами”, — сказав голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь.

“Компанія Хуавей Україна вдячна Держспецзв’язку за цей крок у розвитку співпраці. Ми впевнені, що через взаємодію держави та приватного сектора можна побудувати ефективну систему кіберзахисту в Україні”, — зазначив директор “Хуавей Україна” Ма Ці.

США вважають, що Huawei занадто тісно співпрацює з комуністичною владою Китаю, а обладнання цієї компанії може використовуватися для реалізації інтересів Пекіна в багатьох країнах світу.

У повідомленні немає даних про конкретні домовленості сторін.


Заснована в 1987 році китайська компанія Huawei є постачальником інфраструктури інформаційних і комунікаційних технологій, а також інтелектуальних пристроїв. У самій компанії наголошують, що вона є приватною і повністю належить співробітникам. В Україні компанія Huawei здійснює свою діяльність з 2000 року. США заборонила американським компаніям співпрацю із Huawei за більшістю напрямків. Це вже вплинуло на бізнес компанії — її нові смартфони на операційній системі Android більше не мають сервісів американської компанії Google. Також за наполяганням США в липні британський уряд оголосив, що компанії мобільного зв’язку повинні до 2027 року вилучити усе устаткування китайської компанії Huawei з мереж мобільного зв’язку п’ятого покоління.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я