У Верховній Раді ухвалили деякі зміни до закону про освіту у частині, де йдеться про нерухоме майно закладів освіти. Якщо законопроєкт остаточно приймуть, можна буде приватизувати окремі приміщення закладів освіти.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради України, передає «24tv.ua».

Верховна Рада під час засідання в першому читанні ухвалила законопроєкт № 4486. Для того, аби зміни остаточно почали діяти, депутати мають прийняти його у другому читанні та в цілому.

Законопроєкт пропонує одну частину документу доповнити новими абзацами:

У разі призупинення використання нерухомого майна (чи його частини) в освітньому процесі заклад освіти зобов’язаний інформувати орган управління про таке рішення, а також кожні пів року надавати інформацію щодо наявності та пропозиції подальшого використання такого майна,
– йдеться у документі.

Проте, якщо майно (крім земельних ділянок) державного або комунального закладу освіти більше ніж три роки не використовується в освітньому процесі, і подальше його використання не планується чи є неможливим, то його можуть включити до переліку об’єктів, що підлягають приватизації.

Проте тут є одна умова – всі надходження від приватизації такого майна використовуються виключно на освітні потреби.

До слова, ще у 2018 року Рада ухвалила закон щодо забезпечення освітнього процесу належними умовами для праці та здобуття освіти. Так, тоді депутати заборонили приватизацію окремих приміщень закладів освіти.

Нагадаємо, з 2021 року школи в Україні будуть працювати за новими правилами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я