Українська зернова асоціація (УЗА) знизила прогноз експорту зернових і олійних культур на 7,2%, або на 3,9 млн тонн, до близько 50 млн тонн в 2020/2021 маркетинговому році (липень 2020 – червень 2021) в порівнянні з жовтневим прогнозом в той час, як в світі зростає попит на українське зерно.

Про це повідомив президент УЗА Микола Горбачов, інформують «Українські новини».

“В цілому, УЗА очікує, що експорт зернових і олійних в цьому сезоні становитиме приблизно 50 млн тонн”, – сказав він.

Таким чином, за оцінками УЗА, експорт знизиться на 19,4% в порівнянні з попереднім маркетинговим роком.

Горбачов зазначив, що в поточному сезоні експорт зерна має більш низькі темпи, ніж минулого року, що пов’язано з меншим урожаєм 2020 року.

Станом на 5 лютого Україна експортувала 29,4 млн тонн зерна, що приблизно на 7,5 млн тонн менше, ніж на аналогічну дату минулого року, хоча аграрії в 2020 році зібрали один з найкращих урожаїв за усі роки – близько 25 млн тонн пшениці, понад 30 млн тонн кукурудзи.

Нагадується, що рекордним був 2019/2020 м.р., коли Україна зробила 28,2 млн тонн пшениці і більше ніж 35 млн тонн кукурудзи.

При цьому Горбачов вважає, що через значно вищих цін на світовому ринку, Україна зможе в поточному маркетинговому році отримати рекордну валютний виторг від експорту зерна навіть за менших фізичних обсягах таких поставок.

Водночас, на його думку, в поточному і наступному сезоні ціни на зернові не повернуться до торішніх показників, хоча можливі певні сезонні коливання.

Горбачов основною причиною цього називає вливання трильйонів доларів розвиненими країнами в свої економіки і зростання попиту на зернові та олійні з боку основних споживачів таких, як Китай.

Він зазначив, що з одного боку країни намагаються створити великі запаси в умовах невизначеності через пандемію, а з іншого – їх населення продовжує зростати, що збільшує попит на продовольство.

Нагадаємо, Україна увійшла до ТОП-3 експортерів агропродукції в ЄС.

Також повідомлялось, що Україна посіла друге місце у рейтингу світових експортерів зернових за обсягом сукупного експорту минулого 2019/2020 маркетингового року (МР), зокрема 2-ге місце за обсягом постачань ячменю, 4-те – за кукурудзою, 5-те – за пшеницею.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я