Фонд соціального страхування України попереджає про затримку виплат лікарняних і декретних. На сьогодні затримка становить 21 робочий день, або 1,8 млрд грн

Про це йдеться на сайті установи, передає 112.ua.

“Фонд соціального страхування України виплачує лікарняні та декретні в повному обсязі. Ми робимо все можливе, щоб ви отримали допомогу якнайшвидше, однак сьогодні є затримки в строках фінансування”, – йдеться в повідомленні.

Тривалість затримки коливається, адже залежить від суми щоденних надходжень до бюджету Фонду. На сьогодні затримка становить 21 робочий день, або 1,8 млрд грн, а також непрофінансовані заяви-розрахунки на суму 0,8 млрд грн, термін оплати яких, відповідно до законодавства, становить 10 робочих днів.

“Ще в листопаді 2020 року ми фінансували лікарняні та декретні впродовж одного робочого дня після отримання заяви-розрахунку від роботодавця (замість 10 робочих днів, визначених законодавством). Усі операції було оптимізовано та прискорено, щоб у період пандемії забезпечити максимальну оперативність у наданні допомог. Однак сьогодні доходів Фонду не вистачає на покриття усіх прийнятих на фінансування допомог і виплат. Наявну заборгованість було накопичено Фондом у грудні через різке зростання видатків”, – пояснили у Фонді.

У Фонді зазначили, що затримки із виплатами пов’язані із додатковим навантаженням, яке Фонд отримав через пандемію: суттєво зросли видатки за лікарняними, також на них було покладено фінансування самоізоляції українських працівників, страхові виплати медикам тощо.

За інформацією Фонду, у грудні 2020 року Фонд прийняв на оплату лікарняні на суму 2,4 млрд грн, що на 1,5 млрд грн більше, ніж у грудні 2019 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я