Глава податкового комітету розповів про обов’язки і можливості для бізнесу. Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев надав роз’яснення щодо використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО), щоб розвіяти міфи щодо них. Таблицю з поясненнями депутат опублікував в Telegram.

Глава фінансового комітету розповів про найпоширеніші міфи:

 1. РРО – це надто складно і обтяжливо для малого бізнесу, особливо – ФОПів-спрощенців. Наявність РРО потребує найму бухгалтера – РРО не створює жодних проблем для реального ФОПа, що працює у легальному полі, оскільки такий ФОП все одно веде облік своїх продажів для власних потреб.
 2. РРО повинні застосувати платники єдиного податку 1 групи – РРО не буде застосовуватися платниками єдиного податку 1 групи. Перша група це роздрібний продаж на ринках або діяльність з надання побутових послуг населенню. Ліміт для платників єдиного податку 1 групи – 1 млн грн.
 3. Платник єдиного податку повинен вести первинну документацію обліку товарів – Не потрібно вести первинну документацію платникам єдиного податку, крім тих, хто здійснює продаж складної побутової техніки, лікарських засобів і ювелірних виробів
 4. Скасування книги обліку доходів означає право податкової здійснювати перевірку первинної документації – Скасування обов’язкового застосування книги обліку доходу не означає обов’язок платника єдиного податку вести первинну документацію. Платник веде облік доходів і витрат у вільній і зручною для нього формі, електронному або паперовому вигляді, що і буде достатньою інформацією для податкового органу.
 5. Для підприємця введення в РРО великої кількості схожих по родовим ознакам товарів є обтяжливим та потребує значних зусиль – ДПС забезпечить можливість введення товарів до РРО за родовими ознаками (групами товарів) для полегшення процесу введення даних до РРО
 6. Кожен підприємець повинен мати принтер – У підприємця немає обов’язку придбавати принтер. Рішення про те, в якій формі (електронній чи паперовій) видавати чек приймає продавець.
 7. Кожен підприємець повинен купити «залізне» РРО – Для виконання вимог Закону немає необхідності ставити «залізне» РРО та платити за його обслуговування або наймати додаткового працівника. У Законі прямо передбачено -програмне РРО надається податковою службою всім платникам БЕЗКОШТОВНО.
 8. Великий об’єм даних (чеків) від програмного РРО сервер контролюючого органу не витримає  – ДПС має достатній досвід створення та адміністрування великих баз даних загальнонаціонального масштабу і впевнено впорається з адмініструванням ПРРО.
 9. Якщо підприємець знаходиться не за місцем здійснення діяльності (відпустка) він не зможе закрити касу (денний звіт) – Програмний РРО працює в режимі онлайн. Це означає, що підприємець може закрити касу (подати денний звіт) незалежно від місця знаходження.
 10. Торгівля на ринку підлягає застосуванню РРО з огляду на невизначений статус ринку і об’єктів на ринку   – Здійснення торгівлі на ринку підприємцем першої групи не підлягає застосуванню РРО. Статус ринку надається за рішенням органу місцевого самоврядування
 11. Обов’язкове застосування РРО для складної побутової техніки не призвело до позитивних результатів – За інформацією від ДПС збільшення надходжень від ПДВ за період 2017-2019 р. (з моменту введення РРО для техніки) становить 297%.
 12. Обов’язкове застосування РРО при продажу лікарських/медичних засобів призвело до закриття аптек – Інформація щодо закриття аптек, внаслідок прийняття правил РРО при продажу лікарських/медичних засобів, не відповідає дійсності. Кількість відкритих/закритих аптек знаходиться на одному рівні до моменту і після введення РРО.
 13. При проведенні програмування РРО обов’язкового необхідно вносити УКТ ЗЕД для всіх товарів – Пункт 11 статті 3 ЗУ про РРО передбачає, що обов’язково вносити УКТ ЗЕД передбачена лише для підакцизної групи товарів.

Ризикові види діяльність не обґрунтовані – Вони обґрунтовані високою прибутковістю предметів торгівлі (побутова техніка), їх небезпекою при неконтрольованому обігу (ліки) та масовістю (вироби з текстилю). При цьому тіньовий обіг таких товарів створює нечесну конкуренцію для легального бізнесу, який створює робочі місця та сплачує податки

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я