Київські митники виявили в експрес-відправленні до Грузії 12 стародруків, серед яких енциклопедія Кримської війни в 4-х томах.

Про це повідомляє прес-служба відомства у Facebook.

Повідомляється, що знайденим книгам понад 100 років, хоча, за супровідними документами, у відправленні знаходилися «документи для дисертації вартістю 0 євро».

Під час митного контролю бандеролі виявилося, що в ній містяться 12 книг:

енциклопедія «Восточная война 1853-1856» генерала Богдановича в 4 томах з картами битв;

двохтомники «Исторія войны 1813 года» та «Исторія войны 1814 года» про історію Німеччини та Франції цього ж автора;

«Уставъ благочиния и прочее» – запроваджений Катериною II нормативно-правовий акт, який регламентував правовий статус поліцейських органів;

«Свита Петра Великаго» Кварді;

родовід «O szlachectwie»;

перше відділення арморіалу (гербівника) «Гербы родовъ Россійской имперіи: княжеских, графскихъ, баронскихъ и дворянскихъ»

«Цікаво, що всі ознаки, які свідчили б про рік видання книг, були по-варварськи знищені – сторінки з відповідними позначками були просто видалені, а обкладинки книг подекуди штучно знеособлені. Проте навіть ці намагання відвернути увагу митників від значення книг не подіяли» — повідомляє відомство.

В митниці наголошують, що усі книги написані за старим правописом, тому їм «щонайменше 103 роки», адже Декрет про нову орфографію було запроваджено в РСФРР у 1918 році; водночас, українським митним законодавством визначено, що письмовому декларуванню, що підлягають культурні цінності, виготовлені 50 і більше років тому. Відтак, відомством складено протокол про порушення митних правил, а на книги чекає експертиза, яка встановить їх культурну та історичну цінність.

Нагадаємо, СБУ попередила вивезення культурних цінностей за кордон, вартістю мільйон доларів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я