Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський наголосив, що потрібно здійснити усі необхідні заходи, щоб до кінця 2021 року вивести на навколоземну орбіту космічний апарат дистанційного зондування землі “Січ 2-30 (2-1).

Про це він сказав під час наради щодо створення українських космічних апаратів дистанційного зондування Землі з високою роздільною здатністю, повідомили у прес-службі Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України.

Під час наради Віце-прем’єр-міністр акцентував увагу, зокрема, на прискоренні виконання завдання Президента України Володимира Зеленського щодо виведення на навколоземну орбіту космічного апарата дистанційного зондування землі “Січ 2-30 (2-1)”.

“Ми повинні здійснити всі необхідні заходи, щоб це відбулося до кінця 2021 року, року 30-річчя Незалежності України. І це цілком реально за умови максимально ефективної роботи і є нагальною необхідністю”, – наголосив Олег Уруський.

За його словами, наявність космічних апаратів ДЗЗ не лише сприятиме вирішенню широкого спектру завдань як в інтересах економіки, так і силових структур, а й дасть змогу зекономити бюджетні кошти, які нині витрачаються на закупівлю подібних послуг за кордоном.

“Маємо парадоксальну ситуацію: в Україні є значний науково-технічний потенціал і практично все для того, щоб мати власне угруповання космічних апаратів на навколоземній орбіті, однак, на жаль, воно відсутнє. Можна наводити різні причини з цього приводу, проте ситуацію потрібно змінювати”, – підсумував Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України.

На зустрічі було заслухано проекти щодо створення угруповання супутників від Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені І. Сікорського” та ДП “КБ “Південне”, – зауважив Олег Уруський.

У заході взяли участь як основні розробники космічних апаратів, так і замовники супутникових послуг.

За підсумками обговорення було наголошено на необхідності посилення співпраці Державного космічного агентства України, Національного технічного університету “КПІ” та ДП “КБ “Південне” над спільними проектами, зосереджено увагу на доцільності в поточному році акумулювати всі належні ресурси для вирішення поставлених завдань, а також на вжитті кроків щодо виведення на орбіту третього супутника PolyITAN-3, створеного Національним технічним університетом “КПІ”.

Нагадаємо, Мінстратегпром провів переговори зі швейцарським інвестором щодо впровадження високих технологій та виробництва залізничної техніки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я