17 листопада міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба взяв участь в онлайн-конференції “Шлях до Варшавського безпекового форуму”.  

Про це повідомляє прес-служба МЗС.

“Єдина альтернатива наданню Україні Плану дій щодо членства — це членство України в НАТО”, — наголосив міністр. 

Міністр також нагадав, що більшість українців підтримують вступ України до НАТО, і ця підтримка з року в рік зростає.

На думку глави МЗС України, східний фланг НАТО має максимально активно взаємодіяти з Україною та Грузією, які прагнуть стати членами Альянсу та гарантують безпеку Європи, зокрема чорноморського регіону. 

Дмитро Кулеба також переконаний, що залучення України до формату Бухарестської дев’ятки у прийнятному для усіх сторін форматі могло би сприяти додатковому розвитку регіону Центральної Європи та зміцненню безпеки чорноморського регіону.

“Потрібно сприймати Чорне море як простір нашої спільної відповідальності. Незалежно від протяжності узбережжя, спроможностей військово-морських сил чи обсягів торгівлі. Чорне море це наша спільна відповідальність і ми всі маємо бути віддані справі процвітання та безпеки регіону”, — підкреслив він.

Дмитро Кулеба також поінформував присутніх про загрози зростаючої мілітаризації тимчасово окупованого Криму та окремо звернув увагу на можливе розміщення Росією ядерної зброї на півострові.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я