19 січня Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів переговори з діючою Головою ОБСЄ, Міністром закордонних справ Королівства Швеція Анн Лінде у рамках її робочого візиту до України.

Про це повідомляє прес-служба МЗС.

Міністр і головуюча ОБСЄ обговорили безпекову ситуацію на тимчасово окупованих територіях України та зусилля з мирного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту.

“Важливо, що врегулювання російсько-українського збройного конфлікту як основної загрози європейській безпеці залишається пріоритетним на порядку денному Шведського головування в ОБСЄ у 2021 році. Україна виконала зобов’язання, взяті на саміті в Парижі, але ми не бачимо взаємності з боку РФ. Розраховуємо, що Шведське головування в ОБСЄ відіграє важливу роль в зміні цієї ситуації на краще та мотивуванні РФ до конструктивної роботи”, – наголосив Кулеба.

Міністр зауважив, що мандат Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні охоплює всю територію України в рамках її міжнародно визнаних кордонів, включаючи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь.

Міністри приділили окрему увагу широкому спектру питань порядку денного українсько-шведських відносин, взаємодії України і Швеції у рамках міжнародних організацій.

Дмитро Кулеба та Анн Лінде також обговорили координацію зусиль з протидії поширенню пандемії COVID-19 та вакцинації населення.

У середу, 20 січня, діюча Голова ОБСЄ відвідає разом з Міністром закордонних справ України зону проведення Операції об’єднаних сил на Донбасі, де особисто ознайомиться з діяльністю Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні та наслідками збройної агресії Російської Федерації проти нашої держави.

Раніше повідомлялося, у 2020 році Україна виконала всі умови щодо Донбасу, які було визначено на останній зустрічі лідерів «нормандської четвірки» в Парижі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я