Найбільш заразний період у хворого COVID-19 – це перший тиждень від початку клінічних симптомів.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила провідний київський інфекціоніст Ольга Голубовська, передає «РБК-Україна».

“Навіть якщо вже був контакт, під час ізоляції сумарна доза збудника менше, а тяжкість перебігу – це в т. ч. і дозозалежний процес. Пам’ятайте, що найбільш заразний період – перший тиждень від дебюту клінічних симптомів”, – написала Голубовська.

Вона також нагадала, що необхідно йти на самоізоляцію на 14 днів, або ізолювати своїх рідних із груп ризику, якщо ви приїхали з якоїсь поїздки. За словами О.Голубовської, результату ПЛР-тесту не варто довіряти.

“Не забувайте йти на самоізоляцію на 14 днів, або, принаймні, ізолювати своїх рідних з груп ризику, якщо ви приїхали з якоїсь поїздки. Якщо неможливо, уникайте спілкування і носіть засоби індивідуального захисту вдома. Негативні результати ПЛР не повинні вас заспокоювати”, – повідомила інфекціоніст.

Голубовська ще раз попередила молодих людей про відповідальність перед людьми похилого віку.

“Молодим людям і не дуже молодим хочеться нагадати, що найбільш беззахисними перед хворобою є ваші батьки і близькі люди старшого віку, особливо з надлишковою масою тіла. Не допускайте сімейних трагедій. Не збирайтеся зараз сім’ями на святкування днів народжень чи інших заходів. Пам’ятайте про те, що розплата за це може бути страшною”, – резюмувала медик.

Нагадаємо, у МОЗ розповіли, як запобігти повторному зараженню на COVID-19.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я