За наявності медичних показів, застраховані особи, які перехворіли на COVID-19 та мають ускладнення, можуть пройти реабілітаційне лікування на базі санаторно-курортних закладів за кошти Фонду соціального страхування України.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Фонду соціального страхування (ФСС).

Зокрема, пройти курс відновного лікування за кошти ФСС після перенесеної коронавірусної хвороби застраховані особи можуть  на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів. “Право на таке лікування мають усі працевлаштовані українці за наявності медичних показань за профілями медичної реабілітації, визначеними Порядком № 39, за якими надаються послуги з реабілітаційного лікування за кошти Фонду. Зокрема, у разі ускладнень за профілем кардіо-пульмонарної реабілітації та нейрореабілітації”, – йдеться в повідомленні.

«Застрахована особа направляється на лікування до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за кошти Фонду за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії лікарні (ЛКК), де перебуває пацієнт. Відновне лікування розпочинається одразу після закінчення гострого періоду захворювання в разі наявності обмежень життєдіяльності та виконання трудової діяльності», – пояснила начальниця управління медичних і соціальних послуг виконавчої дирекції ФСС Олена Пухка.

У ФСС розповіли, що після оформлення висновку ЛКК заклад охорони здоров’я інформує робочий орган Фонду про потребу застрахованої особи в подальшому лікуванні на базі реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу. Пацієнт передає представнику Фонду відповідну заяву про забезпечення лікуванням для подальшого укладення тристороннього договору із санаторно-курортним закладом. 100% вартості відновлювального лікування, потрібного людині, покривається за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

У разі наявності питань або потреби в консультації щодо проходження реабілітації за кошти Фонду, застраховані особи можуть звертатись до відповідних управлінь виконавчої дирекції ФСС за територіальною ознакою, контакти гарячих ліній у розрізі регіонів.

Крім того, у повідомленні зазначається, що для застрахованої особи, яка направляється на реабілітаційне лікування, ФСС фінансує надання допомоги по тимчасовій непрацездатності за весь час перебування у санаторно-курортному закладі.

Нагадаємо, міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що в Україні знизився показник госпіталізованих з COVID-19.

Також повідомлялось, що Кабінет міністрів має намір продовжити адаптивний карантин в Україні до 31 березня.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я