Земляни можуть не дожити до наступного століття, якщо терміново не почнуть боротися з глобальним потеплінням, — заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.

Цитує центр новин ООН.

Зокрема, Гутерреш нагадав: за рекомендаціями вчених, треба утримати підвищення глобальної температури на рівні 1,5 градуса за шкалою Цельсія, але наразі це завдання не виконується. А від кліматичної кризи, до речі, не застрахована жодна країна світу.

“Мільярди людей в усьому світі вже потерпають від нашої бездіяльності. Через залежність від викопного палива, яка вкорінилася, ми тупцюємо на місці. Глобальні кліматичні зміни спричиняють безпрецедентні лісові пожежі, інтенсивні і часті циклони, повені, посухи та інші екстремальні погодні явища”, — додав генсек ООН.

“В останні 25 років на частку найбагатших 10% населення світу припадало більш ніж половина викидів вуглецю в атмосферу, а на частку найбідніших 50% — всього сім відсотків. Ми все ще можемо побудувати безпечніший, справедливіший і більш сталий світ, але діяти треба швидко”, — сказав він.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я