У 2021 році державна підтримка програми з розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства складе 450 мільйони гривень. Це на 160 млн грн більше ніж у попередньому році.

Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, коментуючи прийняття урядової постанови щодо внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених на фінансування держпрограми, повідомляє прес-служба Мінагрополітики України.

«450 млн грн, такою буде держпідтримка програми з розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства у 2021-му. А це на 160 млн грн більше ніж торік»,- зазначив Роман Лещенко.

За його словами, сьогоднішня прийнята постанова дозволить удосконалити процедуру подання документів, їх розгляд комісіями, прийняття рішення щодо виплати компенсації та механізм спрямування коштів, а також посилити контроль за дотриманням законодавства при наданні державної підтримки.

«Серед прогнозованих результатів програми з розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства ми очікуємо – створення понад 2 000 нових робочих місць і 15 нових технологічних ліній, збільшення на 1 400 га площ крапельного зрошення, на 20 000 тонн – потужностей нових об’єктів зі зберігання і на 15 000 тонн – з переробки», – підкреслив Роман Лещенко.

Також передбачена допомога на відшкодування 80% вартості садивного матеріалу, 50% – за спорудження шпалери, встановлення систем краплинного зрошення, будівництво об’єктів галузевої інфраструктури та придбання технологічних ліній, до 30% – за придбання техніки і обладнання в тому числі й іноземного виробництва. Часткове відшкодування зможуть отримати також ті об’єкти, які  у 2019-2020 роках понесли витрати. Передбачено й збільшення обсягу підтримки на одного суб’єкта господарювання з урахуванням пов’язаних з ним осіб.

Загальна сума протягом одного бюджетного року на одне господарство за цими напрямками державної підтримки не може перевищувати 25 млн грн.

Нагадаємо, Мінагрополітики запустить в Україні спецпроект зі зрошення земель.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я