Цього року на програму «Велика реставрація» закладено 2 мільярди гривень.

Про це повідомив в інтерв’ю LB міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, передає «Укрінформ».

«На велику реставрацію цього року закладено 2 мільярди, які поділяються на 1,7 мільярда (закладені в спецфонд від гральної сфери) і 300 мільйонів загального фонду, які ми почнемо використовувати вже найближчим часом», – сказав Ткаченко.

За його словами, вже складено разом з обласними адміністраціями попередній список об’єктів, він має пройти експертну раду.

«У ряду цих проектів вже є необхідна проектна документація, яка дозволить почати роботи негайно. За баченням Президента і міністерства, програма повинна охопити всі регіони країни, не тільки Київ та Львів», – зазначив міністр.

Він додав, що зараз обговорюється питання, яким чином забезпечити гарантію наявності коштів, а поки що готується проектно-кошторисна документація на ту суму, яка є, – 300 млн гривень.

«Зараз обласні адміністрації, тому що до переліку входять, зокрема, об’єкти обласного підпорядкування, замовляють за власний рахунок проектно-кошторисну документацію. До того моменту, коли вона буде готова, а це, як правило, пара-трійка місяців, питання наявності фізичної можливості використання коштів зі спецфонду (від гральної сфери – ред.) буде вирішене. Сама програма «Великої реставрації» розрахована мінімум на три-чотири рік», – сказав Ткаченко.

Раніше на підсумковій конференції за результатами роботи МКІП у 2020 році і планами на наступний рік Ткаченко розповів, що в планах міністерства “розпочати велику реставрацію культурної спадщини, понад 150 об’єктів: музеїв, театрів, замків”.

Нагадаємо, Міністерство культури та інформаційної політики, Міністерство захисту навколишнього середовища і природних ресурсів, Державне агентство розвитку туризму України та Державне агентство України з управління зоною відчуження 8 лютого підписали меморандум, який передбачає спільну роботу над розвитком туристичного потенціалу Чорнобильської зони.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я