Національний банк прогнозує, що споживча інфляція за підсумками 2021 року становитиме 7%.

Про це під час брифінгу сказав голова Національного банку Кирило Шевченко, передає «Укрінформ».

“За підсумками 2021 року інфляція складе 7%, вона вийде за межі діапазону у 5% ± 1 в.п., але знов повернеться до нього в першій половині наступного року. Ми очікуємо, що у 2022-2023 роках інфляція перебуватиме близько середньострокової цілі в 5%”, – сказав Шевченко.

За його словами, прискорення інфляції в першому півріччі зумовлюватиметься жвавим споживчим попитом, подорожчанням енергоносіїв та гіршим торішнім врожаєм сільськогосподарських культур. Крім того, зростуть виробничі витрати бізнесу, зокрема на оплату праці. Темпи зростання адміністративно-регульованих цін залишатимуться високими через підвищення акцизів на тютюнові вироби та подорожчання електроенергії.

Надалі, на думку Шевченка, вплив проінфляційних чинників слабшатиме, що розверне інфляційну динаміку. Завдяки нарощуванню пропозиції сільськогосподарської продукції нового врожаю сповільниться продовольча інфляція, а наприкінці року вичерпається ефект низької бази порівняння для окремих товарів.

Нагадаємо, як повідомлялося, протягом 2021 року прогнозується прискорення зростання цін у більш ніж 1,5 рази. Керівники українських підприємств очікують зростання споживчих цін у наступні 12 місяців на рівні 7,9%. У попередньому кварталі бізнес очікував інфляцію на рівні 7,0%.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я