Національна рада на засіданні 12 лютого розглянула результати моніторингу мовлення  телеканалу «НАШ» (ТОВ «НАШ 365», м. Київ), де 15 грудня 2020 року в прямому ефірі передачі «Марафон» (із повтором 16 грудня)  брав участь колишній прем’єр-міністр України Микола Азаров, погляди і вислови якого можуть призвести до розпалювання ненависті та насильства в Україні. Мовнику призначено позапланову безвиїзну перевірку.

Про це повідомляється на сайті Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Микола Азаров, який вів діалог із ведучими програми  Артемом Нікіфоровим та Ольгою Веремій, заперечував участь у збройному конфлікті на Донбасі збройних сил Російської Федерації, ігнорував наявність незаконних збройних формувань, які вчиняють незаконні дії з використанням зброї на території окремих районів Донецької та Луганської областей. Він покладає відповідальність за збройну агресію Російської Федерації проти України на Збройні сили України. Це має ознаки розпалювання ворожнечі та посилення вже наявного військового протистояння, що може призвести до подальшого зростання насильства та агресії в ОРДЛО і на всій території України.

Також у виступі М. Азарова містилися неправдиві висловлювання, що упереджують рішення Міжнародного кримінального суду, мовляв, суд чітко визначив, що в Україні, далі мовою оригіналу, «имеет место гражданский конфликт. А в гражданском конфликте запрещено использовать вооруженные силы».

Ведучі телеканалу під час прямої трансляції не реагували на ці та подібні висловлювання, тим самим проігнорували право глядачів на повну та об’єктивну інформацію.

Оскільки співрозмовник, запрошений до участі в програмі, є постійним учасником передач телеканалу «НАШ», його позиція з питань збройного конфлікту в Україні була неодноразово публічно оголошена, а тому вона має бути відомою керівництву телекомпанії. Це може свідчити про свідомий намір ліцензіата формувати відповідний напрям власної редакційної політики через розпалювання національної ворожнечі та поширення дезінформації. Такі дії мовника можуть дестабілізувати суспільство, загострити військове протистояння.

Національна рада у період із 26.02.2021 по 12.03.2021 проведе позапланову безвиїзну перевірку діяльності ТОВ  «НАШ 365» для з’ясування дотримання ним таких законодавчих вимог: абзацу четвертого частини другої статті 6; пунктів а), в) та з) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення»; частини першої статті 28 Закону України «Про інформацію».

Також мовника зобов’язано у термін до 02.03.2021 надати Національній раді документи і матеріали, необхідні для проведення перевірки (в рішенні вказано які саме), надіславши їх на адресу регулятора.

Нагадаємо, телеканал «Наш» можуть позбавити ліцензії через велику кількість попереджень за свої порушення стандартів журналістики. Про це в ефірі ток-шоу “Право на владу” розповіла голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я