Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланові перевірки трьом телеканалам: ATV, “Мега” та “НАШ”. Останній підозрюють у порушеннях щодо національної безпеки України.

Про це йдеться у повідомленні на сайті регулятора.

Нацрада повідомляє, що 25 вересня в ефірі цього супутникового телеканалу у проміжку часу із 07.00 до 21.00 було організоване інтерактивне голосування з пропозицією українським глядачам відповісти на запитання, чи “Володимир Путін заслуговує на Нобелівську премію миру?”. Відповіді “так” чи “ні” глядачі мали надавати за різними номерами телефонів. Оприлюднення остаточних результатів не супроводжувалося статистичними даними щодо кількості додзвонювачів. Таким чином, отримані результати без уточнення повідомлення про особливості опитування методики можуть ввести в оману глядачів телеканалу “НАШ”, українську громадськість щодо значної підтримки населенням України політики російського Президента Путіна.

“Чинне законодавство України про телебачення і радіомовлення забороняє розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, не допускає використання телерадіоорганізацій для трансляції телепередач, виготовлених після 1 серпня 1991 року, які містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України”, — зазначається у повідомленні.

“Водночас проведення такого опитування і публічне поширення його результатів створює позитивний образ очільника держави-агресора. Поширення у ЗМІ України такої інформації може створити загрози національним інтересам і національній безпеці України в інформаційній сфері”, — наголошує регулятор.

Згідно з даними, перевірку телеканалу “Мега” призначили з метою встановити, наскільки канал дотримується вимог щодо частки передачі українського виробництва, а ATV підозрюють у порушенні закону “Про рекламу”: “ролики політичних партій “Наш край” і “Пропозиція”, чітко не розмежовані з іншими програмами, без використання позначень “реклама” або “політична реклама”, — вказали у Нацраді.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я