Американське аерокосмічне агентство NASA підписало угоду Artemis з агентствами Австралії, Великої Британії, Канади, Італії, Японії, Обʼєднаних Арабських Еміратів та Люксембургу, яка встановлює принципи освоєння Місяця. Росія і Китай договір не підписували.

Про це повідомляє NASA.

Підписаний пакт в рамках Міжнародного конгресу астронавтів, повинен запобігти потенційним конфліктам в космосі. Він, зокрема, регламентує видобуток корисних копалин на Місяці.

Угода передбачає створення “зон безпеки” навколо майбутніх баз для визначення територій підприємств. Також вона дозволить запобігти втручанню з боку країн-конкурентів. У ній прописані правила в рамках міжнародного законодавства.


В рамках проєкту “Артеміда” американці спільно з партнерами планують до 2024 року висадити на Місяць першу жінку і наступного чоловіка-астронавта, а також до 2028 року провести стаціонарне дослідження поверхні Місяця. Очікується, що отримані завдяки “Артеміді” знання є необхідними для здійснення місії з відряджання людини на Марс. До цього NASA представило стартовий майданчик місячної місії Artemis, з якого злетить корабель Orion.
.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я