Метою стане протидія загрозам супутникової інфраструктури на орбіті, зокрема з боку Російської Федерації.

Про це повідомляє Defense News.

Генеральний секретар Північноатлантичного союзу Єнс Столтенберг анонсував, що НАТО створить новий космічний командний центр в Німеччині для протидії загрозам супутникової інфраструктури на орбіті.

“Деякі країни, в тому числі Росія і Китай, розробляють протисупутникові системи, які можуть засліплювати, дезактивувати або збивати супутники й створювати небезпечні уламки на орбіті. Нам необхідно поліпшити наше розуміння проблем в космосі та нашу здатність їх вирішувати”, – заявив Генсек НАТО.

Створення центру на авіабазі Рамштайн в Німеччині має бути узгоджено в ході зустрічі міністрів оборони країн НАТО, яка розпочнеться сьогодні, 22 жовтня.

“Центр забезпечить космічну підтримку операцій НАТО, дозволить обмінюватися інформацією і координувати нашу діяльність”, — сказав Столтенберг.

Близько половини з приблизно 2000 супутників, які наразі обертаються навколо Землі, належать країнам НАТО. ЄС вже витратив мільярди на запуск супутників, що входять в його геолокаційні угруповання Galileo і систему спостереження Copernicus.

Ці дії НАТО підкреслюють підвищену увагу альянсу до космічних загроз.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я