В Україні випустять пам’ятну монету “250 років астрономічної обсерваторії Львівського університету”. Вона вводиться в обіг з 10 лютого 2021 року.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Монету присвячено науково-дослідній установі Львівського національного університету імені Івана Франка, одній з найстаріших обсерваторій Східної Європи, заснованій у 1771 році, з якою пов’язаний початок розвитку астрономії у Львові.

Монета номіналом 5 гривень буде випущена накладом у 35 тисяч примірників. Діаметр її становить 35,00 мм, вага – 16,54 грама. Виготовлена вона зі сплаву нейзильберу.

На головній стороні монети на тлі зоряного неба розмістилися: малий Державний Герб України, під яким напис “Україна / 2021”, в центрі – телескоп обсерваторії Львівського університету; номінал “п’ять гривень” показаний внизу півколом і логотип Банкнотно-монетного двору НБУ зображений у правому куті.

На реверсі (зворотний бік) розміщена композиція, що символізує часи перших документально підтверджених астрономічних спостережень у Львові – на дзеркальному тлі абрису панорами Львова XVIII століття зображено збірний образ тодішнього астронома; внизу міські стіни, на тлі яких напис “250 років” і будівля обсерваторії; вгорі півколом напис: “Астрономічна обсерваторія Львівського університету.

Нагадаємо, в Україні стрімко падає курс долара. Національний банк України на понеділок, 8 лютого, встановив офіційний курс гривні до долара США на рівні 27,77 грн/дол., тобто гривня зміцнилася на 12 копійок порівняно з попереднім показником.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я