У Харкові від малярії померла жінка 1981 року народження. Напередодні вона місяць подорожувала Танзанією, зокрема відвідувала острів Занзібар, де її кусали комарі. Під час подорожі туристка не хворіла на малярію, перед поїздкою та під час неї вона не проводила хіміопрофілактику.

Про це повідомили в прес-службі Харківського обласного лабораторного центру МОЗ України.

14 березня жінка повернулася додому, а вже 19 числа відчула погіршення стану здоров’я.

Харків’янка скаржилася на загальну слабкість, головний біль, підвищення температури тіла до 38,7 градуса, однак за допомогою звернулася лише за чотири дні. Тоді її обстежили на наявність коронавірусу, але не малярії.

Хворобу підтвердили наступного дня, 24 березня, коли жінку вже госпіталізували. Було виявлено збудник тропічної малярії та проведено лікувальні заходи, однак врятувати громадянку не вдалося.

За місцем проживання померлої провели епідеміологічне розслідування, фахівці вжили комплекс протиепідемічних заходів. Загалом протягом 2020-2021 років на Харківщині зареєстровано вісім випадків завезення малярії з африканських країн людьми, які не проводили індивідуальну хіміопрофілактику, два з них – летальні.

Нагадаємо, що щеплень проти малярії наразі не існує, єдиний спосіб захиститися від хвороби – отримати перед поїздкою курс профілактичного лікування.

У відомстві, зокрема, нагадали, що за 2020 рік та поточний період 2021 року в області зареєстровано 8 завізних випадків малярії, у т.ч. 2 летальні (жителі м. Харкова, які перебували в країнах Африканського континенту та не проводили індивідуальну хіміопрофілактику).

Довідка

Малярія – інфекційна хвороба, збудником якої є плазмодії малярії, що передаються від хворої людини через укуси малярійних комарів. Хвороба найбільш поширена в країнах з тропічним кліматом й протікає із загальним нездужанням, нападами ознобу, підвищенням температури тіла, порушеннями різних органів та систем організму.

Якщо Ви плануєте з будь – якою метою відвідати країни з тропічним та субтропічним кліматом, де поширена малярія, Вам необхідно пройти курс профілактичного лікування (хіміопрофілактики). Препарат визначається лікарем з урахуванням ступеню поширеності малярії у кожній конкретній місцевості. Профілактичних щеплень проти малярії не існує.

Пам`ятайте! Якщо після відвідування країни з тропічним кліматом у Вас виникла лихоманка, з’явився головний біль, слабкість, озноб чи інші симптоми, негайно звертайтесь до лікаря! Обов’язково повідомте, яку країну Ви відвідували та коли!

Не займайтесь самолікуванням.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я