Незаконні соціальні виплати можуть бути повернуті до державного бюджету. По кожному випадку проводиться додаткова перевірка, після чого будуть звернення в суд.

Про це сказав міністр фінансів України Сергій Марченко в інтерв’ю виданню “Сегодня”, передає «РБК-Україна».

Як зазначив міністр верифікація – це повноваження Мінфіну. У 2020 році була отримана інформація для проведення верифікації виплат на загальну суму 455 млрд грн. По 1,6 млрд грн Мінфіном виявлені різні невідповідності інформації про отримувачів соцвиплат в реєстрах, базах даних і т. д.

“Ми розіслали близько 2,5 млн рекомендацій відповідним органам провести додаткову перевірку по кожному випадку. І за результатами цих перевірок повинні бути прийняті справедливі і обґрунтовані рішення щодо подальших виплат реципієнтам”, – сказав Марченко.

За його словами, якщо оцінювати структуру порушень і невідповідностей, то в 70% випадках мова йде про житлові субсидії. Мінфін розіслав понад 1,7 млн рекомендацій, по пільгам – 506 тисяч, за соцдопомоги – 170 тисяч, за страховими виплатами – 4,8 тисяч, по безробіттю – 4,4 тисяч і по пенсійним виплатам – 46 тисяч рекомендацій.

“Допускаю, що в деяких випадках після додаткових перевірок органи, які нараховували виплати, можуть звертатися до суду про повернення коштів до бюджету”, – повідомив міністр.

Нагадаємо, в Україні з 1 січня 2021 року запроваджується превентивна верифікація інформації, яка подається громадянами при зверненні за державною допомогою. Міністерство фінансів створило інформаційно-аналітичну платформу верифікації, яка об’єднує в одному місці інформацію про реципієнта з багатьох джерел.

Відзначимо, у грудні 2019 року набув чинності закон про верифікацію пенсій та інших державних виплат. Законом, зокрема, вводиться верифікація державних виплат – пенсій, допомог, пільг, субсидій, стипендій (крім академічних), інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я