Пік хворих на коронавірус може бути приблизно через місяць. Посилювати карантинні заходи, навіть запроваджувати локдаун, в Україні варто на старті активнішого поширення інфекції з метою недопущення колапсу у медичній системі.

Про це розповів академік НАН та НАМН України, доктор біологічних наук, голова Комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО Сергій Комісаренко, коментуючи питання доцільності запровадження більш жорстких протиепідеміологічних обмежень в деяких регіонах України, пише OBOZREVATEL.

“Я вважаю, що ситуація загрозлива. Ми повинні мати чітку державну позицію з цього приводу. Введення більш суворих норм карантину, навіть і локдауну, має бути на початку збільшення кількості інфікування людей на початку збільшення поширення інфекції. Пік буде, думаю, не раніше, ніж через місяць, може навіть і пізніше. Але цей максимум може бути дуже високим, або помірним. Зараз ми робимо все для того, щоб кількість людей, які будуть інфіковані та захворіють, була якомога меншою”, – пояснив академік НАМН.

Комісаренко вважає рішення щодо запровадження жорстких норм карантину своєчасним та раціональним, адже нові штами COVID-19 стрімко поширюються, на відміну від “класичного варіанту”, що був раніше.

“Ми з вами є свідками того, що вже є нові варіанти вірусу, які більш агресивні та контагіозні, швидше поширюються. Крім того, є свідчення клініцистів, що і перебіг захворювання спостерігається тяжчий, ніж раніше. Зараз у країні склалася ситуація, що практично в усіх областях раніше чи пізніше буде збільшення кількості інфікованих. Тоді може бути велике навантаження на систему охорони здоров’я”, – наголосив Комісаренко.

Самі ж люди, за словами фахівця, повинні і надалі дотримуватися:

маскового режиму, перебуваючи у приміщенні;

дбати про особисту гігієну (мити та дезінфікувати руки);

дотримуватися фізичного дистанціювання між людьми;

провітрювати приміщення та обробляти робочі поверхні;

вакцинуватися проти коронавірусу, у кого є така можливість.

“Вакцинація є зараз єдиним ефективним шляхом запобігання інфікуванню”, – додав голова Комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО.

Нагадаємо, в Україні за добу 18 березня підтвердили найбільшу кількість випадків коронавірусу з початку 2021 року – 15850. Захворіли 830 дітей та 401 медичний працівник.

МОЗ оновило карантинні зони, Київ та область потрапили в «червону».

У Київській області запроваджують суворий карантин з 21 березня до 9 квітня, щоб запобігти поширенню коронавірусу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я