В України розроблено кілька планів дій щодо Донбасу на випадок, якщо перемовини в Тристоронній контактній групі зайдуть у глухий кут. Їх реалізація залежатиме від політики новообраного президента США Джо Байдена.

Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” розповів представник української делегації в ТКГ щодо Донбасу Сергій Гармаш, коментуючи слова глави делегації Леоніда Кравчука про український “план Б”.

“Рік тому відбулося засідання Ради нацбезпеки і оборони, де були розроблені п’ять планів без чіткої нумерації. Вони, скажімо так, горизонтальні. Їх застосування можливе в конкретній ситуації. Складається найсприятливіша ситуація для якогось плану, тоді він задіюється. Говорити про те, що план А не спрацював – це президент Зеленський побачив мир в очах Путіна, а тепер він зрозумів, що це був не мир, а відблиск софітів в очах президента сусідньої країни”, – сказав учасник ТКГ.

Гармаш пояснив, які чинники впливатимуть на дії України:

“Мінський процес, питання врегулювання конфлікту на Донбасі – це питання українсько-російської війни, воно лежить в контексті великої геополітики. План Б напевно залежатиме від перших кроків адміністрації Байдена, залежатиме від того, які будуть зміни в Європі, зокрема з коронавірусом, тому що це впливатиме на економічну ситуацію в світі і в Росії”.

На його думку, миротворці та міжнародна тимчасова адміністрація були б найкомпроміснішим варіантом врегулювання цього конфлікту, особливо для населення окупованої частини Донбасу. Однак він поки не бачить підстав для реалізації такого сценарію.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я