Заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов повідомив, що наразі ОГП розслідує кримінальні провадження за фактом участі близько 100 іноземців на боці бойовиків на Донбасі. Ця цифра не враховує громадян Росії.

Про це повідомляє Бабель із посиланням на інтерв’ю “Радіо Свобода“.

“Офіс генпрокурора зареєстрував кримінальні провадження за фактами участі понад 100 іноземних громадян у складі незаконних збройних формувань РФ у збройному конфлікті на Донбасі проти України. Географія країн походження найманців дуже різноманітна і складає понад 30 держав, серед яких Франція, Чехія і навіть Чилі”, — зазначив Мамедов.

За його словами, найбільше їх прибуло з Іспанії та Сербії — по 27 осіб. Також є громадяни Молдови (26 людей) та Франції (20 людей). Заступник генпрокурора пояснив, що усі вони входили в різні незаконні військові формування, які підконтрольні РФ.

“Нам відомо (і ці факти є в кримінальних провадженнях), що на території Російської Федерації створені спеціальні навчальні центри, де проводиться вербування, фінансування, матеріальне забезпечення, навчання найманців з метою використання у збройному конфлікті на території Донецької та Луганської областей України”, — розповів Мамедов.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я