Офіс президента Зеленського “здивований” щодо деяких формулювань в рішенні Дарницького районного суду Києва, який заборонив розповсюдження книги “Справа Василя Стуса”. Водночас там не ставлять під сумнів незалежність судової гілки влади.

Про це офіційно повідомлено на сторінці Офісу президента України.

ОПУ нагадали, що цензура в Україні заборонена Конституцією, тому дослідження історії не можуть обмежуватися “через емоції окремих учасників подій минулого, незалежно від сьогоднішнього статусу та політичної позиції цих учасників”.

“Оскільки ця книга є опрацюванням реальної репресивної кримінальної справи проти Василя Стуса, яка була порушена в СРСР та за якою він був засуджений, вважаємо дивним визначення позивача Медведчука В. В. як «персонажа (дійової особи) твору”. Більшу частину змісту книги становить точний передрук матеріалів кримінальної справи. Тобто суто документальна основа книжки не викликає найменших сумнівів. Отже, саме за цією логікою книги, Медведчук В. В. є учасником справжнього процесу, який мав місце в історії, а не просто “персонажем твору”. Поведінка учасника проаналізована виключно на підставі документально зафіксованих фактів, які не є продуктом літературної творчості авторів і літературною вигадкою”, — йдеться в повідомленні.

Офіс президента каже, що взяв до відома як рішення суду, так і наміри журналіста Вахтанга Кіпіані та видавництва Vivat подати апеляцію.


Дарницький районний суд Києва 19 жовтня заборонив розповсюджувати книги журналіста Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса” без дозволу Віктора Медведчука. Суд вважає, що деякі фрази у книзі порушують честь та гідність і мають бути видалені з книги. А саме:

“… чи була можливість у Стуса обрати “менше зло”. Проте є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук”;
“…Медведчук на суді визнав, що всі “злочини”, нібито вчинені його підзахисним, “заслуговують на покарання”;
“… він (мається на увазі Віктор Медведчук) фактично підтримав звинувачення. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати?…”;
“…розпинав поета (мається на увазі Василя Стуса) – призначений державою адвокат Медведчук”;
“…шістка комуністичної системи Медведчук…”;
“злочин перед поетом юрист Медведчук здійснив ще й тим, що не повідомив родині про початок розгляду справи… Боявся КГБ чи просто завжди був циніком та аморальним типом?”.


Водночас фразу “… син поліцая…” в книзі суд дозволив залишити.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я