Більшість членів Палати представників США схвалили резолюцію про оголошення імпічменту президенту США Дональду Трампу, тепер це питання переходить до Сенату – верхньої палати Конгресу.

Про це повідомляють «Open News» з посиланням на «Interfax-Україна».

“За” імпічмент проголосували 232 конгресмени, “проти” – 197. Серед тих, хто проголосував “за” – 10 республіканців.

У резолюції Трампа обвинувачують у “тяжких злочинах і проступках” з огляду на заворушення в Капітолії, що відбулися минулого тижня в США.

“Дональд Трамп такою поведінкою продемонстрував, що він буде загрозою національній безпеці, демократії і Конституції, якщо йому дозволять залишитися на своєму посту, він діяв таким чином, який рішуче несумісний з самоврядуванням і верховенством закону”, – йдеться в тексті документа.

Трамп за час свого президентського терміну вже вдруге проходить через процедуру імпічменту. У лютому минулого року американські сенатори не стали визнавати Трампа винним у зловживанні владою і перешкоджанні розслідуванню, яке проводив Конгрес.

Після того, як справу про імпічмент буде передано в Сенат, там почнеться судовий процес. Однак, як очікується, Сенат США, в якому прихильників імпічменту – менше, ніж у Палаті представників, або відхилить пропозицію про імпічмент, або швидше за все затягне розгляд цього питання до приходу до влади наступного президента. Так, лідер сенатської більшості республіканець Мітч Макконнелл вже заявив, що не скликатиме екстреного засідання верхньої палати для розгляду цього питання, саме тоді як чергове планове засідання сенату намічено на 19 січня. Інавгурація обраного президента США Джо Байдена відбудеться 20 січня.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я