На сесії Полтавської міської ради було прийняте рішення про встановлення пам’ятника Симону Петлюрі. Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович підтримує ініціативи громадськості та облдержадміністрації щодо спорудження монументу.

За рийняття рішення проголосували 23 з 26 депутатів.

“Пам’ятник Симонові Петлюрі у Полтаві ― це відновлення пам’яті про постать, яка є символом боротьби за Незалежність”, ― так прокоментував цю подію голова УІНП Антон Дробович.

Таку заяву очільник цього центрального органу виконавчої влади зробив під час ефірів на двох всеукраїнських розмовних мережевих радіостанціях. Тема декомунізації стала ключовою в ефірах за його участю.

“Декомунізація не зводиться лише до демонтажу незаконної символіки. Важливо сприяти появі речей, які створять новий порядок денний, які відновлять пам’ять про важливі події, про справедливість, які будуть реальною контрдією ідеологічним впливам колишнього комуністичного режиму. Приміром, у Полтаві зараз активно обговорюється питання створення пам’ятника Симонові Петлюрі. Здавалося б, до чого тут декомунізація? Це дуже важливий крок! Справа у тому, що комуністична радянська влада зробила все, щоб демонізувати, оббрехати Петлюру. І відповідно створення таких важливих об’єктів відновлює пам’ять про важливі історичні постаті, які є символами боротьби з комунізмом”, ― заявив керівник Інституту Нацпам’яті в етері Українського радіо.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я