У Києві реформують мережу протитуберкульозних лікарень і диспансерів, створивши єдиний протитуберкульозний заклад, що матиме статус регіонального фтизіопульмонологічного медичного центру.

Про це повідомляє прес-служба КМДА, передає «Уніан».

«Центр, який буде створено шляхом приєднання протитуберкульозних лікарень і диспансерів до КНП “Фтизіатрія”, надаватиме і координуватиме протитуберкульозну медичну допомогу населенню столиці. Реорганізація протитуберкульозної служби передбачає перерозподіл штатних посад адміністративно-управлінського персоналу, лабораторної, рентгенологічної, господарської та інших служб, а також централізацію низки лабораторних досліджень», – йдеться в повідомленні.

На думку міської влади, це дозволить покращити якість надання медичної допомоги та зменшити витрати.

За словами директорки Департаменту охорони здоров’я Валентини Гінзбург, чинна столична модель фтизіатричної служби довела свою неефективність як за медичними, так і за економічними складовими.

«Це зменшує ефективність впровадження заходів державних і регіональних програм та не дозволяє раціонально використовувати кадрові й матеріальні ресурси», — сказала Гінзбург.

За її словами, сьогодні у столиці при проектній потужності туберкульозних закладів 680 ліжок, фактично функціонує 330 – тобто менше ніж половина, а їх завантаженість складає 14%.

Гінзбург згадала й про проблему недофінансування протитуберкульозних закладів.

«З 1 квітня 2020 року всі вони уклали угоди з НСЗУ і надають медичні послуги за Програмою медичних гарантій. Та за умови обмеженого переліку цих послуг, фінансування отримано на рівні лише 45% від потреби. Шляхом об’єднання буде повністю погашено дефіцит коштів, що дозволить зберегти мережу протитуберкульозних закладів у місті Києві», – зазначила директорка Департаменту охорони здоров’я.

Вона повідомила, що з 1 квітня 2021 року НСЗУ укладає договір щодо надання медичних послуг лікування туберкульозу за підвищеним тарифом (коефіцієнт 1,4) із регіональним фтизіопульманологічним центром.

«Таким чином, створення такого центру у столиці надасть змогу отримувати збільшене фінансування всім стаціонарам та диспансерам, які до нього увійдуть», – додала чиновниця.

Відповідне рішення підтримали депутати Київради на пленарному засіданні 23 лютого.

Нагадаємо, у Києві створять центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я