Експерти Всесвітньої організації з охорони здоров’я (ВООЗ) прибули до Уханю, де розпочнуть досліджувати, звідки з’явився Covid-19, поширення якого призвело до пандемії, повідомляє BBC.

В групі ВООЗ 10 вчених, які мають поговорити із працівниками китайських дослідницьких інститутів, лікарень, а також рибного ринку, звідки, як вважають, поширився коронавірус.  

Загалом Китаю вдалося взяти поширення хвороби під контроль завдяки масовому тестуванню, суворому карантину та обмеженням на пересування. Спочатку представники ВООЗ пройдуть двотижневий карантин, і вже після цього почнуть свої дослідження на основі того, до чого їм надасть доступ китайська влада. Зокрема, вони намагатимуться з’ясувати, чи дійсно коронавірус походить від тварин. 

Раніше цього місяця у ВООЗ заявляли, що Китай відмовив у в’їзді міжнародним експертам. Це сталося по тому, як одному з членів команди відмовили у в’їзді, а інший застряг під час транзиту. Проте в Пекіні назвали це непорозумінням, і заявили, що переговори щодо розслідування походження коронавірусу ще тривають.  

Професор Дейл Фішер, який очолює міжнародну групу з реагування на Covid-19 у ВООЗ, заявив ВВС, що сподівається, що групу сприймуть саме як наукову. “Вона не про політику або про те, щоб когось звинуватити. Вона про те, щоб докопатися до суті наукової проблеми”, – заявив він. Професор Фішер також додав, що більшість науковців вважають, що коронавірус має “природне походження”. 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я