На другий день протестів через результати виборів прем’єр-міністр Киргизстану Кубатбек Боронов і спікер Жогорку Кенеша (парламенту) Дастанбек Джумабеков подали у відставку.

Екс-депутат Садиров Жапаров став тимчасово виконуючим обов’язки прем’єр-міністра. Його кандидатуру підтримали депутати, присутні в одному з готелів Бішкека. Вони ж дали свою згоду на обрання Миктибека Абдилдаєва новим спікером. Парламентарії дали письмове схвалення призначити Садиров Жапарова і. о. прем’єр-міністра. Він був засуджений і відбував покарання в колонії. Його звільнили після заворушень у Бішкеку.

ЗМІ повідомляє, що наразі Жогорку Кенеш єдиний легітимний орган, і тільки його члени можуть повернути Киргизстан в правове поле.


5 жовтня у столиці Киргизстану та інших містах розпочалися акції протесту проти результатів парламентських виборів. Учасники вимагали анулювання підсумків голосування та проведення перевиборів. Силовики гранатами та водометами розігнали учасників протесту. За даними МОЗ Киргизстану, постраждали 590 громадян, із яких 150 були шпиталізовані. Померла одна особа.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я