Причина – ухвалення закону про ринок землі в Україні.

Рекорд з купівлі-продажу землі. Про це повідомили в Українській аграрній асоціації. У 2020 році було завірено близько 218 тисяч договорів, а це на 30% більше порівняно з 2019 роком.

Про це розповіли в ефірі “Сніданку з 1+1”.

Експерти пояснюють це тим, що 31 березня минулоріч було ухвалено закон про умови обігу земель сільськогосподарського призначення. Так у четвертому кварталі 2020 року було завірено 75 тисяч договорів, у третьому кварталі – 60 тисяч. А в другому близько 45 тисяч договорів.

Нагадаємо, Верховна Рада на позачерговому засіданні, яке затягнулося аж до ночі проти 31 березня 2020 року ухвалила у другому читанні та в цілому депутатський законопроект 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. Законопроект після розгляду всіх правок підтримали 259 нардепів. 

Передбачається, що ринок землі запрацює від 1 липня 2021 року. Саме тоді буде скасований мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Законопроект також чітко внормовує перелік тих, хто може набувати права власності на землю – громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я