Верховна Рада підтримала в другому читанні та в цілому законопроект про забезпечення ефективної реалізації парламентського контролю.

Про це повідомляє «Interfax-Україна», передають «Opеn News».

На підтримку відповідного законопроекту №4131 “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення ефективної реалізації парламентського контролю” на пленарному засіданні в четвер проголосували 303 народних депутати.

Законопроект, зокрема, посилює механізм інституційної взаємодії Верховної Ради, Рахункової палати й уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Регламент не тільки прописує порядок розгляду їхніх звітів і доповідей, а й передбачає можливість скерування рекомендацій і звернень до інших державних органів та органів місцевого самоврядування для належного виконання рішень інституцій парламентського контролю.

Законопроект також спрямований на посилення дієвості парламентських слухань, зокрема рекомендації за результатами слухань мають містити терміни надання інформації про стан реалізації рекомендацій.

Документ також уточнює роль і завдання комітетів Верховної Ради в процесі розгляду звітів, доповідей та інформації державних органів і посадових осіб. Зокрема, комітети, згідно із законопроектом, мають право ініціювати розгляд їхніх доповідей на пленарних засіданнях.

Законопроект передбачає, що більшість його норм набувають чинності з 1 січня 2021 року, крім тих, які стосуються зобов’язань Кабінету Міністрів привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим законом.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я