Верховна Рада ухвалила за основу і в цілому законопроєкт, який передбачає введення податкових канікул для фізичних осіб – підприємців першої групи (ФОПів), а також списання для них податкового боргу або відстрочку з його виплати. За ухвалення законопроєкту №4430 за основу проголосували 305 депутатів, в цілому за нього проголосували 302 народних обранці. Про це повідомляється на сайті ВР. 

Як зазначив прем`єр-міністр Денис Шмигаль, цей законопроєкт є частиною так званого пакету президента Володимира Зеленського про допомогу бізнесу на випадок посилення карантину.

За його словами, законопроєктом пропонується запровадити податкові канікули для 200 000 ФОПів першої групи – вони звільняються від сплати єдиного податку та єдиного внеску з грудня по травень 2021 року. Крім того, списується податковий борг, якщо станом на 1 листопада 2020 року він не перевищує 3060 гривень.

Також законопроєкт передбачає відтермінувати до 29 грудня 2021 року погашення податкового боргу платниками податків – фізичними особами, в тому числі самозайнятими особами, якщо він не перевищує 6800 гривень.

Як додав голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від «Слуги народу» Данило Гетманцев, законопроєкт списує пені та штрафні санкції у разі самостійної сплати платниками податків податкового боргу за основним платежем протягом 6 місяців від дня набуття чинності законом.

Також подовжуються на три місяці терміни для списання єдиного соціального внеску для так званих «сплячих ФОПів».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я