За відповідний законопроект № 4489-1 “Про внесення змін до закону “Про вищу освіту” щодо забезпечення процедури обрання керівника закладу вищої освіти” у другому читанні та в цілому проголосували 322 народних депутати.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Законопроект впроваджує новели процедури обрання керівника вищого навчального закладу. Зокрема, обумовлює проведення другого туру виборів.

Згідно із законопроектом, “якщо у виборах взяли участь дві або більше особи (кандидатури) і жодна з них не набрала понад 50% голосів… на сьомий календарний день після проведення першого туру проводиться другий тур виборів”. У бюлетень для голосування у другому турі виборів включаються дві кандидатури, які в першому турі набрали найбільшу кількість голосів.

Обраним керівником закладу вищої освіти вважається кандидатура, яка в першому турі набрала понад 50% голосів осіб, які мають право брати участь у виборах, а в разі проведення другого туру – понад 50% голосів осіб, які брали участь у голосуванні.

Згідно з документом, у разі, якщо особа, обрана керівником вишу, не пройшла спеціальної перевірки, то оголошується новий конкурс на заміщення посади керівника закладу вищої освіти.

У разі, якщо вибори визнані такими, що не відбулися, чи якщо жодна з кандидатур не набрала необхідної кількості голосів, то протягом тижня з дня встановлення результатів виборів оголошується новий конкурс.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я