У Верховній раді зареєстрували проект закону №4613, завдяки якому Україна зможе використовувати вакцини Pfizer\BioNTech, Sinovac Biotech, Moderna, Sinopharm, AstraZeneca. Профільний комітет пропонує його до розгляду на наступному засіданні ВР.

Про це написав глава комітету з питань здоров’я нації, меддопомоги та медстрахування Михайло Радуцький у своєму Facebook, передає РБК-Україна.

Він зазначає, що на сьогодні жодна вакцина від СOVID-19 не пройшла повний цикл випробувань. Щеплення в ЄС, США та інших країнах розпочались у режимі екстреного використання.

Однак українське законодавство не передбачає такого режиму. Тому для реєстрації вакцин в Україні виникла потреба законодавчих змін.

Закон пропонує надати уряду право реєструвати вакцини для використання за таких умов:

  • наявні дані про успішне проведення доклінічних випробувань;
  • клінічні дослідження проводились з дозволу відповідних компетентних органів США, Великої Британії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, Китаю, Ізраїлю, Індії, Мексики, Бразилії або Європейського союзу;
  • відома потенційна користь лікарського засобу;
  • не існує адекватної, схваленої та доступної альтернативи.

Радуцький пояснює, що за наявності цих обставин вакцину можуть зареєструвати для екстреного медичного застосування впродовж терміну, доки заявник завершить клінічні дослідження.

“Пропонуємо колегам розглянути цей законопроєкт на наступному засіданні Верховної ради”, – сказано у повідомленні.

Нагадаємо, вакцинація українців від COVID-19 проходитиме у три етапи. В першу чергу будуть прищеплювати медиків, людей похилого віку і тяжкохворих.

Масова вакцинація від коронавірусу в Україні почнеться вже в лютому, громадяни України будуть отримувати паспорти про проведення вакцинації від Covid-19 так само, як і громадяни Європейського союзу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я