Іран та Росія отримали інформацію про американських виборців та намагаються вплинути на громадську думку напередодні президентських виборів 3 листопада.

Про це 21 жовтня заявив на пресконференції директор національної розвідки США Джон Реткліф.

Реткліф і директор ФБР Кріс Рей заявили на пресконференції, що Сполучені Штати “змусять заплатити” будь-яку іноземну країну, яка втручається у вибори в США. Вони наголосили: незважаючи на дії Росії та Ірану, американці можуть бути впевнені у виборах.

За словами Реткліфа, Іран розсилає підроблені електронні листи, покликані залякати виборців, викликати соціальне невдоволення і завдати шкоди президенту Дональду Трампу. Директор розвідки розповів, що надіслані з Ірану електронні листи з залякуваннями отримали виборці-демократи з як мінімум чотирьох штатів, зокрема Флориди та Пенсильванії. У листах з погрозами, які нібито були відправлені ультраправою групою Proud Boys, виборців попереджали, що “ми прийдемо за вами”, якщо одержувачі не проголосують за Трампа.

У розвідці вважають, що зловмисники використали електронні адреси, отримані зі списків реєстру виборців штату, де зокрема вказана партійна приналежність та домашня адреса. Поки неясно, чи вони дістали цю інформацію шляхом зламу, чи отримали в інший спосіб, наприклад, через мережі у “даркнеті”. Деяка інформація про виборців знаходиться у відкритому доступі.

Реткліф сказав, що розвідка США не спостерігала подібних дій з боку Росії, але “ми знаємо, що вони отримали певну інформацію про виборців так само, як і в 2016 році”.

За словами директора розвідки, Іран також поширює іншу дезінформацію в інтернеті, зокрема відео, в якому мовиться, що люди можуть голосувати підробленими бюлетенями навіть з-за кордону. “Це відео і будь-які заяви щодо таких нібито фальсифікованих бюлетенів не відповідають дійсності”, — сказав Реткліф.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я