Іноземних партнерів закликали привести їхню діяльність на території України у відповідність із національним законодавством, зокрема, щодо поширення на сервісах “Play Market” і “App Store” мобільних додатків, розроблених юридичними особами, стосовно яких діють санкції.

Про це повідомляє “Європейська правда”.

Служба безпеки України повідомила, що вживає необхідні заходи з виявлення та нейтралізації загроз державній безпеці України в кібернетичній та інформаційній сфері на виконання відповідного рішення РНБО та указу президента, де визначено перелік осіб та компаній до яких на території України запроваджені персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції).

В ході моніторингу ефективності санкцій встановлено, що більшість Інтернет-провайдерів використовують зазначене рішення РНБО України. Проте, окремі компанії в обхід заборон дають користувачам можливості оминати блокування ресурсів без використання додаткового програмного забезпечення, зокрема, через додатки мобільних пристроїв.

СБУ поінформувала іноземні компанії “Google, LLC” і “Apple Inc.” щодо поширення на їхніх сервісах “Play Market” і “App Store” мобільних додатків, розроблених юридичними особами, стосовно яких діють санкції. Це також безпосередньо стосується і російської соцмережі “Вконтактє”.

Окрім того, СБУ з метою припинення доступу до заборонених на території України ресурсів/сервісів звернулася до МЗС України з проханням поінформувати іноземних партнерів щодо необхідності приведення діяльності зазначених компаній відповідно до вимог українського законодавства. Водночас в СБУ зауважили, що санкційне законодавство України містить серйозні недоліки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я