З віниками та вилами селяни захищають останній пам’ятник Леніну на Вінниччині. Погруддя комуністичному вождю не демонтують через юридичні складності і рішучий спротив громади.

У селі Весняне Чернівецького району біля сільської школи досі стоїть єдиний в області пам’ятник Леніну. Про це повідомляє Vlasno.info. Про порушення Закону “Про декомунізацію” у Весняному відомо давно, та увагу до забороненої в Україні символіки привернули активісти громадської організація “Декомунізація.Україна”.

В Мазурівській сільській раді, до складу якої входить село кажуть, що вже давно б демонтували той пам’ятник, але є певні юридичні складності. Погруддя стоїть на орендованій землі, власник якої не проти, щоб монумент комуністичному лідеру залишився цілим. За словами Мазурівського сільського голови Валерія Груньківського, в селі залишилося менше сотні мешканців і майже всі ― пенсіонери. Тому питання, щоб Ленін був “живим” для них принципове і голова сільради не хоче йти врозріз волі громади. “Це маленьке, забуте Богом село. Там проживає менше сотні людей. Залишились одні пенсіонери, молодь вже давно звідти виїхала. Якщо б була там молодь, то вона б сама його давно вже демонтувала. Я ж не можу йти проти волі громади!?”, риторично питає Мазурівський сільський голова.

Декілька років тому, в період масового “ленінопаду”, до Весняного навідались молоді активісти з партії “Свобода” для того щоб скинути комуністичного ідола. Проте громада рішуче виступала проти приїзжих молодиків, і ледь не віниками та вилами проганяли “свободівців” з села. Валерій Груньківський вже давно чекає омріяного виходу на пенсію, тому передає справу з пам’ятником Леніну вже наступному крівнику, який з’явиться після місцевих виборів, що пройдуть восени поточного року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я