Україна для отримання другого траншу за поточною програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом має виконати п’ять ключових вимог.

Про це під час прес-конференції заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, інформує «Уніан».

“Це завершення дії наприкінці березня або в кінці опалювального сезону верхнього обмеження за ціною на газ для населення в 6,99 грн за кубометр. Це узгодження макропоказників 2022-2023 років, це дуже технічна фінансова дискусія, яка ведеться на рівні департаментів і відділів МВФ і департаментів і відділів Мінфіну. І ще три ключові питання – судова реформа. Це – закон Про Вищу раду правосуддя, закон про посилення кримінальної відповідальності за незаповнення або неналежне заповнення декларацій, а також закон про НАБУ – про призначення керівника і його легітимізацію у відповідність з Конституцією України”, – сказав Шмигаль.

Прем’єр сподівається, що парламент прийме всі зазначені законопроекти.

Він зазначив, що досить оптимістично дивиться на перспективи отримання другого траншу.

“У нас з МВФ оптимістичний погляд у майбутнє. У нас є час, щонайменше, до кінця березня, поки не закінчиться дія обмеження за ціною на газ для населення. У нас є час до Червня – це наступна точка, коли ми повинні з МВФ прийти до попередньої угоди перед виходом на Раду. У червні потрібно почати роботу з макрофіну (отримання макрофінансової допомоги від ЄС – УНІАН) з Європою, це пов’язані речі, щоб до вересня отримати макрофін”, – сказав прем’єр.

Крім того, Шмигаль зазначив, що Україна має достатньо коштів на казначейських рахунках, щоб виконати всі свої зобов’язання з погашення та обслуговування державного боргу. Пік таких погашень буде у вересні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я