Європейський Союз готовий надати всебічну підтримку для припинення конфлікту у Нагірному Карабаху, але в першу чергу покладається на Мінську групу ОБСЄ у цьому питанні.

Про це заявив речник Єврокомісії Петер Стано на брифінгу у Брюсселі.

“Загалом високий представник завжди готовий їхати туди, де необхідна його присутність. Але ЄС в першу чергу підтримує діяльність Мінської групи ОБСЄ, тому що це міжнародно створена і визнана платформа для питання Нагорного Карабаху”, — сказав Стано.

Він також розповів, що в останні дні високий представник Жозеп Боррель провів низку телефонних дзвінків з главами МЗС Вірменії та Азербайджану, а також з міністрами з Туреччини та Росії.

Між тим, азербайджанська сторона заявила про недостатню роль РФ як члена Мінської групи ОБСЄ у вирішенні конфлікту у Нагірному Карабаху. Посол Азербайджану в Україні Ельміра Ахундова заявила, що Росія намагається позиціонувати себе як “миротворця”, при цьому продовжує постачати у Вірменію свою зброю.

Напередодні Генпрокуратура Азербайджану повідомила про загибель одного і поранення трьох мирних жителів в результаті артилерійського обстрілу центру міста Барди. У відомстві повідомляють, що вірменська сторона продовжує обстрілювати населені пункти Геранбойського, Гейгельского, Бейлаганнського, Бардинського, Тертерського, Зардабського районів навколо Нагірного Карабаху і місто Гянджа. За інформацією відомства, там серйозно постраждала цивільна інфраструктура.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я