Українські Церкви пообіцяли дотримуватися у своїх храмах встановлених урядом карантинних обмежень під час святкових богослужінь на Великдень, 2 травня.

Про це церковні представники розповіли у коментарях РБК-Україна, передає «Уніан».

Православна церква України

Заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря зауважив, що в храмі буде обмежена кількість місць. Освячення великодніх приношень, пасок буде проходити на вулиці, також з дотриманням необхідної дистанції, і в суботу, і в неділю.

“Ми збільшуємо період, щоб люди могли прийти в різний час, а не всі разом. Стежити за кількістю людей в кожному храмі – це обов’язок священика. Він також повинен залучати активних мирян, які б йому в цьому допомагали”, – пояснив він.

Щоб запобігти скупченню людей, священики вирішили освячувати паски на заводах і в магазинах.

Українська греко-католицька церква

Обов’язковими у храмах будуть маски і санітайзери; частина парафіян зможе слухати літургію біля церкви. Для цього керівництво просить священиків заздалегідь подбати про озвучення на вулицях.

Освячення їжі буде проходити протягом суботи, як і в попередні роки. У Патріаршому соборі в Києві освячення великодніх кошиків проходитиме кожні пів години, починаючи з обіду і до пізнього вечора суботи.

Будуть також доступні онлайн-трансляції мес.

УПЦ

В деяких храмах частина людей залишиться під час богослужіння надворі, також можна слухати онлайн. Там збираються збільшити сесії освячення страв, щоб не провокувати величезного скупчення людей: з суботи до обідньої пори в неділю.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я