Через тиждень в Україні розпочнеться перший етап вакцинації від COVID-19. Міністр охорони здоров`я Максим Степанов повідомив, хто першим буде вакцинований.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час всеукраїнського форуму «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді», повідомляє «УНІАН».

“Вже за тиждень в Україні розпочнеться перший етап вакцинації громадян від COVID-19. Нам вдається вчасно розпочати процес вакцинації”, – сказав Степанов.

Початковий етап почнеться з вакцинації найбільш вразливих категорій населення – тих, у кого найвищий ризик інфікування або важкого перебігу хвороби. Він має охопити близько 370 тисяч українців. Це, зокрема:

працівники мобільних бригад вакцинації;

медпрацівники, лікарі та середній медперсонал, які працюють з COVID-пацієнтами;

працівники лабораторій, які досліджують аналізи на COVID-19;

працівники екстреної медичної допомоги;

персонал і люди, які живуть в інтернатах і будинках для людей похилого віку;

військовослужбовці, які беруть участь в ООС.

“На другому, третьому і четвертому етапі ми вакцинуємо людей, які входять до групи ризику за віком, професією або за станом здоров’я. Це все люди старше 60 років, це люди, які мають супутні захворювання … наші працівники сфери освіти”, – пояснив очільник МОЗ.

Нагадаємо, протягом 2021-2022 років, за затвердженим МОЗ планом імунізації населення від COVID-19, передбачено охопити вакцинацією щонайменше 50% населення України (20 млн осіб). Першочергово вакцинуватимуть медиків, людей похилого віку та тяжкохворих.

Зеленський заявив про «скасування заборон» для тих, хто вакцинувався або перехворів на COVID-19.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я