Злочинну схему викрили оперативники управління стратегічних розслідувань в місті Києві спільно зі слідчими столичної поліції. Вартість одного сертифікату або довідки становила від 900 до 1800 грн залежно від терміну «виконання». 

Про це повідомили в Департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції України.

«Встановлено, що до організації схеми причетні працівники приватної лабораторії та мешканець Києва, який займався розповсюдженням готових довідок. Зловмисники продавали сертифікати та довідки про проходження тестування на COVID-19 із зазначенням негативних результатів тестів, у тому числі й без фактичного проведення відповідних досліджень. Видавалися сертифікати для виїзду громадян за кордон, а також довідки, що могли бути використані за місцем вимоги», – йдеться в повідомленні відомства.

Окрім того, правоохоронці встановили факти фальсифікації результатів аналізів пацієнтів із негативного на позитивний. Вартість одного сертифікату чи довідки коливалася від 900 до 1800 грн залежно від терміну виконання. 

«За попередніми даними, лише за період із лютого до цього часу, учасникам злочинного угруповання вдалося продати щонайменше 80 фальсифікованих документів на суму понад 135 тис. грн.», – розповіли в департаменті.

Учора, 17 березня, поліцейські провели санкціоновані обшуки  в офісних приміщеннях лабораторії, за місцем мешкання фігурантів та в їх автомобілях. Вилучили бланки сертифікатів та довідок з відтисками печатки лабораторії, понад 500 тис. грн готівки у різних валютах, «чорнові» записи. 

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Київська міська прокуратура. Викриття шахрайської схеми проводилося за участі Державної прикордонної служби України.

Попередня кваліфікація: ч. 3 ст. 190 (шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, у січні цього року подібні шахрайські дії були виявлені в Дарницькому районі столиці. Там правоохоронці викрили чоловіка, який продавав фейкові довідки про COVID-19. За липовий папірець зловмисник брав по 500 гривень.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я