Вісім ливарних машин «Гігапресс» розміром з будинок замінять сотні роботів на берлінській «Гігафабріке» американського автовиробника електричних автомібілів Tesla.

Нещодавно власник компанії Ілон Маск продемонстрував масивну ливарну машину — найбільшу з коли-небудь створених — яка буде виробляти задню частину компактного позашляховика Model Y як єдиний компонент.

Він зазначив, що машина для лиття алюмінієвих деталей, побудована італійською ливарною компанією IDRA, машина розміром з невеликий будинок. Вісім таких гігантів направляються на новий завод Tesla під Берліном.

Вони замінять сотні складальних роботів, які зазвичай збирають десятки деталей для заднього шасі автомобіля. «Гігапресс» дозволить Tesla обійтися без заклепок і зварювання, які зазвичай виникають при складанні більш дрібних алюмінієвих деталей.

Прагнення Маска знизити складність виробництва викликано тим, що німецькі автовиробники BMW, Mercedes і Audi стикаються з тиском з боку своїх робочих, які вимагають зберегти робочі місця всередині країни, і які знаходяться під загрозою в зв’язку з переходом на електромобілі, у яких менше компонентів, ніж у автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я