Медіахолдинг “Новини” з каналами Віктора Медведчука, який потрапив під санкції Ради національної безпеки та оборони, створив нове ТОВ з такою ж назвою.

Про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко написав у Телеграмі, передає «Укрінформ».

«Заборонена «Трійка Медведчука», що називала себе «Медіахолдинг «Новини» натягнула нову маску. Створила ТОВ з такою ж назвою. Напевно, щоб РНБО та СБУ їх довго не шукали. Зареєстровано цю ТОВку 18 лютого – буквально за два тижні після блокування цих антиукраїнських пропагандистських каналів в українському ефірі. Засновниками нового ТОВ є 100 осіб. Загалом. Кожен з них «скинувся» на створення ТОВ по одній гривні. Таким чином, статутний капітал ТОВ «Медіахолдинг «Новини» – 100 грн», – написав Ткаченко.

За його словами, «Медведчук і Ко» шукають юридичні способи, аби знову запустити трансляцію кремлівської пропаганди в інформаційний простір. Але, за його словами, «скільки нових ТОВок за 100 гривень не роби – суть не змінюється, а отже й увага з боку держави до їхньої «діяльності»».

«Але як зі статутним капіталом у 100 грн можна фінансувати заздалегідь нерентабельне підприємство – питання риторичне», – додав Ткаченко.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 2 лютого 2021 року про застосування санкцій проти народного депутата Тараса Козака та телеканалів Віктора Медведчука – “112 Україна”, NewsOne, Zik. Санкції, серед іншого, передбачають анулювання ліцензії цих проросійських телеканалів.

Станом на ранок 3 лютого мовлення NewsOne, ZIK та «112» припинено.

Прес-секретар Президента Юлія Мендель поінформувала, що вказане рішення РНБО ухвалено відповідно до статті 5 закону України «Про санкції», постанови Верховної Ради № 2589–VIII від 4 жовтня 2018 року та пропозицій Служби безпеки України, не має нічого спільного з наступом на свободу слова, а прийняте з метою захисту національної безпеки.

За словами глави СБУ Івана Баканова, санкції щодо окремих телеканалів – це послідовний крок у боротьбі з російською гібридною агресією.

Рішення про припинення мовлення телеканалів “112 Україна”, NewsОne і ZIK, що потрапили під санкції, не можна буде скасувати. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов. За його словами, рішення про санкції проти трьох телеканалів готувалося впродовж 8 місяців. Данілов зазначив, що РНБО було зрозуміло, що ці телеканали були не ЗМІ, а «суто пропагандистською машиною РФ».

Варто також зазначити, що в Європейському Союзі схвально поставилися до рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти телеканалів «NewsOne», «ZIK», «112 Україна». Про це на засіданні Комісії з питань координації виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС заявив представник України при Євросоюзі Микола Точицький.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я